1N54N14

Provedeme tě naším webovým rájem i peklem!

Kult hyeny

[ CD/LP ]

Kult hyeny
Sestava:Poly - kytara, tenor
Klíma - basová kytara
Black Drum - bicí
Tudy - klávesy
Nahrál:Staňa Valášek ve studiu Šopa, leden 010
Mix & mastering:Staňa Valášek
Hudba & slovo:hudba INSANIA, texty Poly (text "Potkan v hlavě" napsal Samir Hauser)
Produkce:Tom Šlápota
Vydáno:X Production / Redblack, 010 (CD)
Magick Disk Musick, 010 (LP)

Peklo jsou ti druzí

Jestliže jeden celek jsme, veškerý násilí masochismus je. Jestli vše jeden celek je, každej, kdo souloží, masturbuje. A slyšel jsem dodnes od tebe všelijaký teze, ale tahle, to ti povím, ta už překračuje všechny meze. Říkáš: vše jeden celek je? Jsi šarlatán a mistr demagogie. Jestliže jeden celek jsme, kdo do něho patří a koho nechceme? Jestli vše jeden celek je, tak diktatura sama sobě diktuje. A děsí mě každá filozofická revoluce, kterou ve slepý víře hlásají spasitelé s flaškou v ruce. Jestli vše jeden celek je, tak peklo jsou ti druzí, my rozhodně ne. Náš bůh je podvodník, ukázal vztyčenej prostředník nám všem, co dali jsme mu hlas na tohle volební období. Náš bůh je poslední žijící ďáblův současník. A komu z nich věřit a komu ne, tak to je velkej otazník. Jestliže jeden celek jsme, tak lijem olej do ohně, od toho tu je. Jestli vše jeden celek je, tak jediná víra je anarchie. A slyšel jsem dodnes od tebe všelijaký teze, ale tahle, to ti povím, ta už překračuje všechny meze. Za tohle nepochybně Bůh nás poslal k čertu, specielně mě. Jestliže jeden celek jsme, tak veškerá úchylka se normalizuje Jestli vše jeden celek je, tak věrnost je zrada a nefunguje A děsí mě každá filozofická revoluce, kterou ve slepý víře hlásají spasitelé s flaškou v ruce. Jestli tohle vnucuješ všem, tak to si podej ruku s Jidášem. Náš bůh je podvodník, ukázal vztyčenej prostředník nám všem, co dali jsme mu hlas na tohle volební období. Náš bůh je poslední žijící ďáblův současník. A komu z nich věřit a komu ne, tak to je velkej otazník. A jestli vše, co vidíš kolem sebe jeden celek je, tak peklo jsou ti druzí, my rozhodně ne.

Čas nízkých pudů

Je čas nízkých pudů a šmíry a kýčů. Padá tma a já oheň zakládám. A já mám pocit, žes to chtěl! Tys to chtěl! A já mám pocit, žes to chtěl! Zakládám oheň, ale světlo už je pryč. A tma je dnes už rychlejší a chrlí tupej kýč. A kýč se zase rychlostí tmy vzmáhá. A kýč se rychlostí tmy vzmáhá. Zakládám oheň, ale světlo už je pryč. A tma je dnes už rychlejší a chrlí tupej kýč. A kýč se zase rychlostí tmy vzmáhá. A kýč se rychlostí tmy vzmáhá. A já se bojím, žes to chtěl! Je čas tupých mozků a bezduchých žvástů. Tma předčí rychlostí světlo stokrát. A já mám pocit, žes to chtěl! Tys to chtěl! A já mám pocit, žes to chtěl! Zakládám oheň, ale světlo už je pryč. A tma je dnes už rychlejší a chrlí tupej kýč. A kýč se zase rychlostí tmy vzmáhá. A kýč se rychlostí tmy vzmáhá. Zakládám oheň, ale světlo už je pryč. A tma je dnes už rychlejší a chrlí tupej kýč. A kýč se zase rychlostí tmy vzmáhá. A kýč se rychlostí tmy vzmáhá. A já se bojím, žes to chtěl!

Pověsíme celebrity!

Má hodnotu výrazně estetickou si na dvorku tmavým pohrát s celebritou. Krk obejmout jí strunou É je víc než lákavé, za ni ji pověsit k ostatním na nebe hvězdné. Tak mám hvězdy nad hlavou, spoutaný É strunou. "Jsem stár", řvou. Ber to jak performanci uměleckou si ve sklepě chladným pohrát s celebritou. Pověsíme celebrity, do hajzlu spláchnem jejich hity! Pověsíme celebrity! Tak mám hvězdy nad hlavou, spoutaný É strunou. "Jsem stár", řvou. Tak mám hvězdy nad hlavou a písně, co na mě řvou, Jsou škvár! Má nepochybně příchuť romantickou dát průchod pudům temným s celebritou. Má hodnotu výrazně estetickou si na dvorku tmavým pohrát s celebritou. Pověsíme celebrity, do hajzlu spláchnem jejich hity! Pověsíme celebrity!

Lajka se vrátila

Náš svět už dva tisíce let se těší, až náš se zjeví mesiáš s poselstvím. Však teď nad Betlém k nebi hleď, už letí, to k nám padá raketoplán, hoří… Lajka se vrátila, nebem se řítila, chvíli nám svítila, Lajka se vrátila. Jsme hmyz a Bůh je šoubyznys, Bůh s tebou. Svět stvůr, bulvár je Bajkonur pro chudý. Zpět z cest vítáme posla z hvězd tou psinou. Psí tvor září jak meteor, padá… Lajka se vrátila, nebem se řítila, chvíli nám svítila, Lajka se vrátila. Hlásím, že posel krvácí nade mnou. Hlásím, že na mě vrhá stín spasení. Sny lžou, svět není vzteklej pes mou vinou. V něm smí fena být nebeský znamení.

Je to zlý

Přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas, i kdyby nám to všem mělo srazit vaz. A i když se to zle obrátí proti nám, vem to ďas, my to uděláme zas. Je to zlý, krev už se vaří v nás, přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas, i kdyby nám to všem mělo srazit vaz. Je to tu zas... V žilách nám pění revoluční kvas, očistec je náš oblíbenej špás. Vyvrhla nás sem babylónská věž, začalo míšení sekt a ras. A v cele smrti čekáme na provaz, v cele smrti čekáme na provaz, s odbojem se vyplatí začít včas. Je to zlý... A je to horší, než se zdá shituace je kritická, a všichni hrajou proti nám, nám, to se podvratným živlům stává. Přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas, i kdyby nám to všem mělo srazit vaz. Takže už žádný zasněný romance, jen ostrej protest proti kultuře mas. S odbojem se vyplatí začít včas, i kdyby nám to všem mělo srazit vaz. Přišel čas, kdy je třeba zvýšit hlas. Je to tu zas ... Čas probudil podvratnej živel v nás provokace je náš záchrannej pás. Na krku nůž, takhle to mám rád a bez brzd řítíme se z kopce zas. A v cele smrti čekáme na provaz, v cele smrti čekáme na provaz, s odbojem se vyplatí začít včas. Je to zlý... A je to horší, než se zdá shituace je kritická, a všichni hrajou proti nám, nám, to se podvratným živlům stává. Je to zlý víc, než se zdá, tak zlý, že bude nás to něco stát. Je to zlý víc, než se zdá, je to zlý.

Syčáci z foglarovek

Jsme ksindl a kdo je víc, jsme jedovatej smrad z vašich popelnic. Jsme špína, kterou živí vztek, jsme ostrá parta z tmavejch uliček. Jsme syčáci z foglarovek! Jsme ksindl a máme vztek! Rozvedli nás, s tebou, bože, od stolu i od lože. Všechno temný se smí dnešní nocí. Skoncujme to, dobrý bože, nenávist nám brousí nože. Budem divoký dnešní nocí. Jsme lůza, jsme klenot zla, drahý kamení z žezla ďáblova. A známe každej podlej trik, jsme krutej Luciferův majstrštyk. Jsme syčáci z foglarovek! Jsme ksindl a máme vztek! Rozvedli nás, s tebou, bože, od stolu i od lože. Všechno temný se smí dnešní nocí. Skoncujme to, dobrý bože, nenávist nám brousí nože. Budem divoký dnešní nocí. Jsme první liga zla, velvyslanci z pasťáků. Jsme plíseň z vašich stok, jed z morovejch baráků. Jsme smečka, co větří krev, chátra z černejch lokálů. Jsme spřísahanci tmy, celebrity z kanálů. Jsme syčáci z foglarovek! Jsme ksindl a máme vztek!

Volný radikál

V levý čas na levém místě vznikne nový řád. V levý čas na levém místě krev má rychlý spád. Krysy nás už větří jistě, v hejnu loví snáz. V levý čas na levém místě chtěj každýho z nás. Jsem volný radikál a krysy loví dál Stejně vím: je nutný bejt radikál Kvůli nim je nutný bejt radikál V levý čas na levém místě hejno vřeští tmou. V levý čas na levém místě za svou potravou. Krysy nás už větří jistě, v mojí krvi zrál. V levý čas na levém místě volný radikál. Jsem volný radikál a krysy loví dál Stejně vím: je nutný bejt radikál Kvůli nim je nutný bejt radikál

Charisma krysy

Joe pomiloval svoji dlaň. Co na to říct? Takhle to chtěl. Ke spánku si dal nabitou zbraň. Co na to říct? Tak odešel. Ta cesta vedla rovnou do pekel. Jako ta má. Takhle to chtěl. Podle dohodnutých pravidel. Co na to říct? Jde z kola ven. A míří na jih od ráje. Ráj není, jak ho znáš. Co na to říct? Takhle to chtěl. Ráj patří hyenám. Podle dohodnutých pravidel. Charisma krysy v nás, noblesa zmije a ráj, ten patří hyenám. Joe pomiloval svoji dlaň. Co na to říct? Takhle to chtěl. Na hrobě pod černým praporem. Co na to říct? Pak odešel. A zemřel ve znamení hyeny. Tak jako já. Jak vzteklej pes. Slova končí, kde začíná pěst. Co na to říct? Že je nás víc. A jdeme na jih od ráje. Ráj není, jak ho znáš. Co na to říct? Takhle to chtěl. Ráj patří hyenám. Podle dohodnutých pravidel. Charisma krysy v nás, noblesa zmije a ráj, ten patří hyenám. Ráj není, jak ho znáš. Ráj patří hyenám. Ráj patří hyenám...

Estetika bizarnosti

Duše má cynická je introvertní, gotická, k modlitbám kritická, k lacinejm cetkám skeptická, v náladách mystická, má duše je bizarně estetická. A tvoje zášť je typická, zvlášť ve svým vzteklým šovinismu klasická. A tvoje zášť je typická, chápu to tak, že kýčovitě tragická. A tvoje zášť, ke mně zvlášť, svým způsobem je zvrhle hysterická. Tak máš-li chuť, tak seber kámen a utluč to ve mně, utluč to, buď první, kdo hodí kamenem. Tak máš-li chuť, tak pro svůj klid nech spálit moje tělo, všechny věci, na který si spolu vzpomenem. A i když je ti doufám jasný, že spolu my dva jazykem řádových sester mluvit nebudem, tak jednu věc ti přiznám, jsem zrůda tak potměšilá, že mě ani v pekle nechtěj, ani v pekle ne. Duše má lyrická je dekadentní, melancholická, v zálibách drastická a obskurně patologická, sadistická, romantická, má duše je masochistická. A tvoje zášť je typická, říkej co chceš, nezdravě realistická. A tvoje zášť je typická, zvlášť ve svý přízemnosti fetišistická A tvoje zášť, ke mně zvlášť, na můj vkus oplzle fanatická. Tak máš-li chuť, tak seber kámen a utluč to ve mně, utluč to, buď první, kdo hodí kamenem. Tak máš-li chuť, tak pro svůj klid nech spálit moje tělo, všechny věci, na který si spolu vzpomenem. A i když je ti doufám jasný, že spolu my dva jazykem řádových sester mluvit nebudem, tak jednu věc ti přiznám, jsem zrůda tak potměšilá, že mě ani v pekle nechtěj, ani v pekle ne. Cejtíš mě, tady mě máš, zvrhlej spratek, tak mě znáš, ten pohled není nic, o co bys stál, už vidím rudě, tak zdrhej... dělej...

Joe se rozhod poslat bombu

Joe se rozhod poslat bombu do všech komerčních rádií, když v éteru zkoumal jejich vkusný výběr melodií. Joe se rozhod poslat bombu, Joe se rozhod poslat bombu. Joe se rozhod poslat bombu do všech komerčních rádií. Máme svoje místo v pekle předem rezervovaný s kulturním vyžitím v ceně přímo garantovaným. Nebe má svý místo v pekle, v pekle mediálním, mediálním. Joe se rozhod poslat bombu do všech časopisů bulvárních, když prolistoval jejich stránky plný novinek aktuálních Joe se rozhod poslat bombu, Joe se rozhod poslat bombu. Joe se rozhod poslat bombu do všech časopisů bulvárních. Máme svoje místo v pekle předem rezervovaný s kulturním vyžitím v ceně přímo garantovaným. Nebe má svý místo v pekle, v pekle mediálním, mediálním. A svý krvavý běsnění u soudu hájil tvrzením, že byla to obrana přiměřená.

Potkan v hlavě

Nemůžu jíst a spát a žít, nemůžu tomu utýct, chce to mě, má to hlad, chce to víc, mnohem víc. Jsem na to sám a mám ti chuť teď něco říct, možná už mám jen pár dnů chci to hnát co to jde. A chce to víc, a křik, a krev, dává znamení, tak zatni zuby, no tak, ukaž, co v tobě je. A chce to víc, a křik, a krev, tu zvlášť ocení, tak nastav krk, provedem, drobnej rituál. Možná už mám jenom pár dnů, musím to hnát v jeho jménu. Jdu cestou bez konce, jsem bohem pozvracen. Ukaž mi, co v tobě je, ukaž se, vyvrhnu tě. Naposled tě políbím, pak s láskou vykrvím. Vykrvím jako jehně, hlodá to, je to ve mně. Potkan v hlavě! A chce to víc, a křik, a krev, dává znamení, vyhlodává mě to zevnitř, má to puzení. Cítím se bejt jistej víc v jeho jménu, slyším ho škrábat vztekle na mou lebeční stěnu. A naposled, možná, nocí se projdeme městem, potom si dám s chutí srdce tvý s chřestem. A naposled tě já na tvář políbím, potom tě sám jako jehně s láskou vykrvím. Možná už mám jenom pár dnů, musím to hnát v jeho jménu. Jdu cestou bez konce, jsem bohem pozvracen. Ukaž mi, co v tobě je, ukaž se, vyvrhnu tě. Naposled tě políbím, pak s láskou vykrvím. Vykrvím jako jehně, hlodá to, je to ve mně. Potkan v hlavě! Nemůžu jíst a spát a žít, nemůžu tomu utýct, chce to mě, má to hlad, chce to víc, mnohem víc. Jsem na to sám a mám ti chuť teď něco říct, tak nastav krk, provedem, drobnej rituál.

Písnička psaná na oprátce

Jak se tak na tebe dívám, můj styl se ti líbit nebude. Mě nepřinesl čáp, ale netopýr a mám charisma chřestýše. Tvůj přísnej pohled mi říká, že tě můj vzdor nebere, nebere. Ale přes tvý kecy blbý já dnešní noc sehraju svou roli mstitele. Mám mám ďábelsky geniální plán plán na převrat epochální a může mě stát krk, což se mi líbí. Jak se tak na tebe dívám, moje kritika ti nevoní. Z mediálních ikon se mi dělá zle a nesdílím tvý stádní nadšení. Říkáš mi, že se ti stýská po někom, kdo tohle ocení, ocení. Já jsem vyděděnec týhle kultury a její černý svědomí. Mám ďábelsky geniální plán na převrat epochální a může mě stát krk, což se mi líbí.

Cult of Hyena

[ CD/LP ]

Cult of Hyena
 1. Hell Is Other People
 2. Time Of Low Instincts
 3. Hang Celebrities!
 4. Laika Has Returned
 5. This Is Bad
 6. Rowdies From Dime Novels
 7. Free Radical
 8. Paradise Belongs To Hyenas
 9. Aesthetics Of Weirdness
 10. Joe Decided To Send A Bomb
 11. Rat In Head
 12. Song From The Gallows
 13. CD Data Track
 14. Videoclip "She's Dead"
 15. Videoclip "The Evening When Freud Sang Bass"
 16. Videoclip "Free Radical"
 17. Bonus track, vinyl only
 18. T1ME 30M3
Line-Up:Poly - guitar, psychotenor
Klíma - bass guitar
Black Drum - drums
Tudy - keyboards
Recorded:Stana Valasek in the Sopa studio, January 010
Mix & Mastering:Stana Valasek
Music & Lyrics:music: INSANIA, lyrics: Poly (the "Rat in Head" lyric written by Samir Hauser)
Production:Tom Slapota
Released by:X Production / Redblack, 010 (CD)
Magick Disk Musick, 010 (LP)

Hell Is Other People

If we are one whole, all violence is masochism If everything is one whole, sex means masturbation I have heard many theories from you, but I tell you This one is the most insane of all. You say everything is one whole? You are a charlatan and master of demagogy. If we are one whole, who is included and who we don't want? If everything is one whole, dictatorship dictates to itself I am frightened by such a philosophical revolution Proclaimed by messiahs with blind faith, bottle in hand If everything is one whole, hell is other people, hell is not us. Our god is a swindler, he raised his middle finger To all of us who voted for him for this electoral term Our god is the last surviving contemporary of the devil And who of them to trust, that is the question. If we are one whole, we pour oil on fire, that's why it exists If everything is one whole, the only belief is anarchy I have heard many theories from you, but I tell you This one is the most insane of all. For this, undoubtedly, The god sent us to hell, especially me. If we are one whole, each deviation is normalized If everything is one whole, faith is betrayal and doesn't work I am frightened by such a philosophical revolution Proclaimed by messiahs with blind faith, bottle in hand If you intrude this shit upon people, shake hands with Judas.

Time Of Low Instincts

It's time of low instincts, kitsch and trash Dark is coming and I am lighting fire. And I feel you wanted it this way! I am lighting fire, but light is gone now Dark is faster and spawns dull kitsch And it becomes stronger at speed of light. And I am afraid you wanted it this way. It's time of dull brains and spiritless guff Dark is hundred times faster than light.

Hang Celebrities!

To play perverse games with a celebrity In a dark backyard has got its aesthetical quality. It tempts me to encircle a throat with E string To hang him/her in the starry sky among others. Now there are stars above my head Tied up with E string "I am a star", they are screaming. To play perverse games with a celebrity Is kind of an artistic performance. Hang celebrities, to hell with their hits! Now there are stars above my head Tied up with E string "I am a star", they are screaming. Now there are stars above my head And the songs they are yelling at me Are rubbish It surely has got its romantic flavour Giving vent to dark instincts with a celebrity.

Laika Has Returned

Our world has been waiting for 2,000 years Till our messiah comes with his message Behold! Something‘s in the sky above Bethlehem A space-plane is falling down, burning… Laika has returned, hurtled down through the sky, Shining for us for a while, Laika has returned. We are insects and God is showbiz Tabloids are Baikonur Cosmodrome for the poor We welcome the messenger of stars with this dog shit She's shining like a shooting-star, falling down… The messenger is bleeding above me She casts a shadow of redemption on me Dreams lie, it isn't my fault the world is a rabid dog In it, a bitch might be a holy sign.

This Is Bad

The time has come when we must raise our voice Even if it could break our necks And despite it could turn against us Damn it, we will do it again It's bad, our blood is boiling again The time has come when we must raise our voice Even if it could break our necks... here it comes again. The revolution churns in our veins Purgatory is our favourite joke We were thrown up by the Tower of Babel The mixing of races and cults has started And we are waiting in the condemned cell It pays to start a revolt in time... this is bad. And it's worse than it seems to be This shituation is critical And everybody plays against us That's what happens to troublemakers. The time has come when we must raise our voice Even if it could break our necks So no more dreamy romances Just a sharp protest against the culture of masses The time has come when we must raise our voice It pays to start a revolt in time… This is bad.

Rowdies From Dime Novels

We are scum and who's more We are a poisonous stench from your dustbins We are squalor fed by anger We are a wild gang from back streets We are rowdies from dime novels We are scum and we are furious. God, we were divorced from you What's dark can be done this night Let's put an end to it, hatred sharpens our knives We'll be wild this night. We are riff-raff, a jewel of evil A precious stone from the devil's mace And we know all vile tricks We are a cruel Lucifer's masterstroke. We are the major league of evil, envoys from reformatories Mould from your sewers, poison from pestilent houses We are a herd sniffing blood, mob from illegal bars Conspirators of darkness, celebrities from sewerage.

Free Radical

In the left place at the left time, a new order will come In the left place at the left time, blood rushes fast Rats are sniffing us now, they hunt in a swarm In the left place at the left time, they want us all. I am a free radical and rats are hunting That's why I know I must be a radical Because of them, I must be a radical. In the left place at the left time, rats scream in the dark In the left place at the left time, looking for their prey. Rats are sniffing us now, a free radical is maturing In my blood, in the left place at the left time.

Paradise Belongs To Hyenas

Joe had sex with his palm. That's the fact. He wished it this way. He put a gun to his temple. That's the fact. This way he departed. That way lead right to hell. Like mine. He wished it this way. In accordance with the agreed rules. That's the fact. He leaves the game And heads south of paradise. Paradise is not what you think it's like Paradise belongs to hyenas. Charisma of rat in us Nobleness of viper Paradise belongs to hyenas. Joe had sex with his palm. That's the fact. He wished it this way. On the grave below the black flag. That's the fact. This way he departed. And he died in the sign of Hyena Like me, like a rabid dog Fists are stronger than words That's the fact. There are more of us And we head south of paradise.

Aesthetics Of Weirdness

My cynical mind is introverted, Gothic Critical to prayers, sceptical to cheap trinkets Mystical in its moods, my mind is aesthetic bizarrely. And your hate is typical, in its furious chauvinism it's classical And your hate is typical, kitschy and tragical And your hate of me is perversely hysterical. So if you like, pick up a stone and beat me to death, be the first one to throw a stone So if you like, burn my body and all my things we can think of together And though you must know I won't speak the language of nuns with you I confess I am such a malicious monster that even hell doesn't want me. My lyrical mind is decadent, melancholic Drastic in its tastes, morbidly pathological Sadistic, romantic, my mind is masochistic. And your hate is typical, sickly realistic And your hate is typical, fetishistic in its earthiness And your hate of me is obscenely fanatical. You feel me, here I am, a vicious brat, you know me like this You don't like what you see, now I see red, so beat it!

Joe Decided To Send A Bomb

Joe decided to send a bomb to all mainstream radios When he had listened to their tasteful playlists. There is a reserved place in hell for us With a guaranteed cultural programme included in price There is a reserved place in media hell for us. Joe decided to send a bomb to all tabloids When he had leafed through their useful news. And he defended his bloody frenzy in court arguing That it had been just an adequate self-defence.

Rat In Head

I cannot sleep and live, I cannot run away from him He wants me, he's hungry, he wants more, much more I am alone here and feel like telling you something There might be only several days ahead of me, I must hurry. And he wants more, screams and blood, he gives sign So set your teeth, show what's inside you And he wants more, screams and blood, that's what he appreciates So lay your throat down here, this will be a little ritual. I go down an endless way, soiled with the god's vomit Show me what's inside you, show yourself, I will throw you up I will kiss you the last time, then let you bleed to death With love, he's gnawing, he's inside me. Sewer rat in head! He wants more, screams and blood, gives sign He's eating me out, he has a compulsion I feel myself certain in his name I hear him scrape on my cranial wall And for the last time we will walk through downtown Then I will eat your heart with cheerly

Song From The Gallows

As far as I can say you won't like my style I was brought by the bat, not by the stork And I have a charisma of rattle-snake. Your strict look tells me my defiance doesn't appeal to you But in spite of this stupid crap of yours I will play my role of avenger this night. I have a diabolically ingenious plan of an epochal plot And I can lose my life in it, which is quite attracting. As far as I can say, my critical comments aren't to your taste Media icons make me sick and I don't share your herd devotion. You say you miss anybody who appreciates these things I am an outcast of this culture and its bad conscience.

Kontakty

Zastoupení skupiny:
Kontra Production
Štěpánka Kubíčková
+420 774 486 659

Kup si nás!

Sleduj nás!